Hazır Çim Fiyatları (En Uygun Fiyat)

Yeşil alanların insan zihninde oluşturduğu rahatlık hissi nedeniyle, hemen hemen tüm peyzaj çalışmalarında mutlaka yer verilen çimlendirme girişimleri, gelişen teknolojiyle birlikte daha hızlı sonuç vermektedir. Uygun geniş alanlarda profesyonel şekilde yetiştirilen hazır rulo çimler, yeşillendirme çalışmalarının yapılacağı alanlara taşınarak yerleştirilmektedir.
Bu nedenle hazır çim fiyatları konusunda özellikle son birkaç yıldır oldukça artan sayıda araştırma içerisine girilmektedir.

Dayanıklılık süresi oldukça uzun olduğu için hazır çimler çok gezilen yeşil alanlarda, spor müsabakalarının vazgeçilmezi olan yeşil sahalarda ve at yarışlarının basıncına dayanabilen hipodrom zeminlerinde kullanılmaktadır. Bu sektörlerde özelikle hazır rulo çimlerin varlığı daha çok tercih edilmektedir.

Çim Fiyatları
Hazir Rulo Kesme Cim Fiyatlari
Hazir Cim Fiyatlari
Hazir Cim Fiyatlari Istanbul
Rulo Cim Fiyatlari Istanbul
Rulo Cim Fiyatlari
Serme Cim Fiyatlari
Serme Cim Fiyatlari Istanbul

Son teknoloji ürünü makineler tarafından çok düzenli bir şekilde kesilerek yerlerine montajı yapılan hazır rulo çimler, üretim çiftliklerinin ardından yeni lokasyonlarına doğru yola çıkmaktadır. Fide yataklarına ekimi gerçekleştirilmekte, bakımı ve yetiştirmesi yapılmakta, ardından gerçek yerine nakledilmektedir.

Nakil işlemini müteakiben çimler serilmekte ve uygun şekilde sulanmaktadır. Sulama işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, çimin susuz kalmaması ve aşırı sulanmamasıdır. Bu ve buna benzer birçok teknik konuda uzman ekibimiz danışmanlık hizmetimiz kapsamında gerekli tüm bilgileri en ince detayına kadar aktarmaktadır.

Karayolları çevresi, belediye mücavir alanları, valilik bahçe düzenlemeleri, apartman ortak yaşam alanları, yazlıklar, villalar ve benzer diğer konutlarda kullanım alanı geniş olan hazır rulo çimler, yeşillendirme çalışmalarının en büyük destekçilerinden biridir. Geniş alanların daha yeşil görünmesi ve dinlenme alanı oluşturulması için hazır rulo çimler en uygun tercih olmaktadır.

Hazır Çim Fiyatları İstanbul

Alanların daha modern bir görünüme kavuşması ve doğayı korumak adına,

hazır çim fiyatları İstanbul genelinde tüketicilerin bütçelerine uygun olarak düzenlenmektedir.En kaliteli çim tohumlarını öneren firmamız, uzun vadede en iyi sonucu almanız ve hazır rulo çimleri tahmin edeceğinizden daha uzun yıllar kullanmanız için gerekli tavsiyeleri vermektedir.

Kullanımını, korunmasını, sulanmasını ve daha birçok faydalı bilgiyi tüketicilerimizin hizmetine sunuyoruz. Danışmanlık hizmetimizden faydalanan tüm müşterilerimiz hazır çimlerin nasıl korunacağını öğrenmektedirler.

Çim tohumlarının karışımında kullanılacak en kaliteli tohumların yüzdesini en iyi verim alacağınız şekilde ayarlıyoruz. Tamamen bilimsel ve teknik kapsamda hazırladığımız tohumlar, uygun zeminlerimize ekilerek büyümesi sağlanmaktadır.

Hazır çim fiyatları konusunda ortalama bir çizelge belirlenmesi müşterilerimizle yaptığımız bire bir görüşmelerden sonra mümkün olmaktadır. Müşterilerimizin bütçelerine uygun en kaliteli çimleri sunmaktayız. Bütçenize en uygun kaliteli çimi oluşturarak uzun yıllar kullanmanızı sağlıyoruz. Böylelikle her müşterimizin talebine uygun karşılığı vererek ekimlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Hazır rulo çimlerin uzun süre dayanıklı olması için ekim alanının belirli bir hazırlık sürecinden geçmesi gerekir. Çimlerin alt kısmında drenaj oluşturularak suyun emiliminin sağlanması ve fazlasının tahliyesinin mümkün olması önemlidir. Çimlerin elle sulanması oldukça zor olduğundan ekimden önce otomatik sulama sistemi yapılması, ekimden sonra çimlerin zarar görmemesi açısından gereklidir.

Elenmiş toprağın serilmesini takiben toprağın silindir ile sıklaştırılması ve düzleştirilmesi aşamasına geçilmelidir. Hazır rulo çim serildikten sonra belirli bölgelerde çökmesinin önüne bu şekilde geçilebilmektedir. Tüm çalışmalar bittikten sonra hazır çim gelmeden önce alanın hazır olması çok önemlidir. Yerinden kesilip sökülen hazır çim bekletilmeden hazır alana serilmelidir.

Özellikle yerel yönetimlerin veya ortak yaşam alanlar oluşturan kurumların tüm çiçeklendirme ve yapısal peyzajları tamamlanmasının ardından hazır rulo çimler kalan her yerin yeşillendirilmesini sağlar. Böylece tüm çalışmalar bir bütün halinde birbirini tamamlar.

Hazır rulo çim uygulamasında hiçbir şekilde ara boşluk bırakılmamalı ve kesilen rulo çimler sistematik bir şekilde serilmelidir. Boşluksuz yapılan serimler çimlerin birbirini desteklemesine ve beraber köklenmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca hava alması önlenerek kurumasının da önüne geçilmiş olur.

Serim işleminin ardından beş santimetre alta inecek şekilde ilk sulama gerçekleştirilmelidir. Gerektiğinden serim yapılacak alanın tamamının bitmesi beklenmeden serilen hazır çimler sulanabilir. Özellikle yaz aylarında yüksek sıcaklıklarda yapılan serimlerde toprağın nemini yitirmemesini sağlamak gerekir.

Çimlerin ilk sulama işleminden sonra vakit kaybetmeden ağır silindir kullanarak çimlerin kök salacağı toprağa tam oturması sağlanır. Kullanıcı hatasına mahal vermemek için, ilk serimden sonra yaklaşık 10-15 gün kadar çimlere basılmaması önem arz eder. Periyodik sulamadan önce kök salmasını rahatlatmak amacıyla daha yoğun bir sulama süreci takip edilmelidir.

Diğer taraftan çimlerin belirli bir müddet sonra biçme işlemi de önemlidir. Toprak üstündeki boyu maksimum 4 cm olunca biçme işlemi yapılabilir. Bundaki temel amaç çim köklerinin güçlenmesidir. Yukarıya doğru uzaması belirli bir süre durdurulan çim, kuvvetini köklere verecektir. Yıllık bakımları kapsamında ilkbahar ve sonbahar aylarında gübrelenmesi de diğer önemli hususlardan birisidir.

Rulo Çim Fiyatları

Özellikle yazın sıcaklarda çimlerin zarar görme ihtimali yüksek olduğundan gerçek nitelikli çimler rulo çim fiyatları' ndan da anlaşılmaktadır. Kalitesi yüksek çim tohumlarının ağırlıkta olduğu rulo çimler dayanıklı yapısını, yeşil rengini ve kurumama özelliğini her daim muhafaza etmektedir.

Rulo çimler bilindiği gibi en kaliteli yapısını Temmuz ve Ağustos ayında kanıtlamaktadır. Sıcakların en üst seviyeye ulaştığı bu aylarda gerçek kaliteli çimler kendini göstermektedir. Üçlü karışım çimlerimizle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek en dayanıklı çimleri sunuyoruz. Bu karışımlarda güneş ve gölgenin her ikisine de dayanıklı kaliteli çim tohumunu kullanarak en yüksek verimi alıyoruz.

En kaliteli çim karışımı elde edilse bile alt yapısı iyi hazırlanmadığında zarar görme ihtimali artar. Bu yüzden profesyonel bir ekip gözetiminde yetiştirilmeli, nakledilmeli eve yerleştirilmelidir. Çimin yetiştirilme evresinde hava almaması, silindirilme işleminin ihmal edilmemesi, alt toprağının elenmiş toprak olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bu koşullar sağlanmadığı takdirde çimlerin hayatta kalması zorlaşır. Yani çimin kaliteli olması kadar uygulamasının da kaliteli olması çok önemlidir. Firmamız bu her iki süreci de en profesyonel şekilde icra etmektedir. Türkiye sınırları içerisinde hazır çim ve rulo çim yetiştirilmesi ve uygulaması konusunda sektörümüzün lider kuruluşu olmamızın verdiği bilinçle teknik aşamalara azami özen gösteriyoruz.

Çim Fiyatları İstanbul

Firmamız kaliteli işçiliği ve bol referansıyla rulo çim fiyatları İstanbul aramalarında ilk bulunan firmalardan birisidir. En kaliteliyi en uyguna yapan firma olarak müşteri portföyümüzün genişlemesinin sorumluluğumuzu arttırdığının farkındayız.

Çim serilecek alanın büyüklüğü, çapalanması, ilave edilecek toprak, rulo çim fiyatlarını etkileyen temel unsurlar olmaktadır. Ayrıca toprak nakliyesinden sonra serim yapılacak alana ulaşım kolaylığı, yine serilecek alanın müşterimiz tarafından önceden hazır edilmiş olması gibi faktörler de hazır çim fiyatlarını etkilemektedir. Bu yüzden müşterilerimiz ile bire bir görüşme yaparak fiyat çizelgesi oluşturabilmekteyiz.

Teknik olarak değinecek olursak serim yapılacak alandaki bahçede bulunan çam ağaçlarının yerleşimi dahi hazır rulo çimlerin uzun süre dayanıp dayanmayacağı konusunda fikir vermektedir. Zira çama ağaçlarının reçinesi çimleri yakmakta ve ömrünü azaltmaktadır. Alanda bulunan aşırı gölge alanlar da çimin ömrünü kısaltan etkenlerdendir. Sadece hazır rulo çimler değil manuel ekme işlemi de çam ağaçlarının altında çimin yeşermesine ve yaşamasına olanak tanımamaktadır.

Firmamız her zaman “Daha iyi hazır çim yine bizde var” sloganıyla en kaliteli çim türlerini sunmaya devam etmektedir.

Adres Bilgileri

  • Adres: Mahmutbey cad.no 78/B Bahcelievler İstanbul
  • Tel: 0 212 656 32 31
  • Mobil: 0533 224 35 04
  • E-posta: info@asyacim.com