Hazır Çim İstanbul (İstanbul' da Tüm Semtler)

Çevre düzenleme çalışmaları sırasında yeşil alanların çoğaltılması amacıyla düşünülen hazır çim İstanbul genelinde en fazla tercih edilen yeşillendirme türlerinden biridir. Yapılaşmanın aşırı arttığı bir dönemde insanların nefes alabilecekleri yaşam alanları oluşturmanın önemi her geçen gün arttığı için, yerel yönetimlerden peyzaj düzenlemesi yapan firmalara kadar birçok kurum ve kuruluş hazır çimlere yönelmektedir.

istanbul Hazır çim üreticiligi
Serme çim, Kesme çim
Hazır Doğal Taze Rulo çim
Yemyeşil Hazır Rulo çim istanbul

Peyzaj düzenlemelerinde gerçekten çok önemli yer tutan hazır çim, yetiştirilmesi meşakkatli olsa da verilen tüm emeğe değmektedir. Apartmanların, sitelerin, parkların, bahçelerin, halı sahaların ve daha benzeri birçok yerin ferah yeşil görünüme kavuşması için en ideal seçenektir. Teknolojinin tüm değerli imkanları kullanılarak üretilen ve korunan hazır çimler kaliteli tohumlar kullanılarak üretildiğinde uzun süre dayanıklılığını korumaktadır.

Son zamanlarda dikine yapılaşmanın artması ve insanların yaşam alanlarının betonlaşması nedeniyle hazır çim İstanbul için de vazgeçilmez alternatiflerden biri haline gelmektedir. Ağaçlandırma ve çimlendirme çalışmaları yerel idarecilerin üzerinde önemle durduğu konulardan biri haline gelmektedir. Bu konu AR-GE çalışmalarına dahil edilmekte, hava kirliliğini önleyecek nedenler arasında sıralanmaktadır.

Hazırlanışı sekiz ay gibi uzun ve zahmetli bir süreci kapsayan serme çimler için önceden görüşülmesi ve sipariş verilmesi önemlidir. Planlı bir süreç takip edilerek en kaliteli çimlerin üretilmesi sağlanmaktadır.  Üretim aşamasından sonra serilecek yerin hazırlanması gerekir. Belki de çim tohumu karışımı ve yetiştirilmesinden sonraki en önemli aşama budur. Zira çim serilecek yerin elenmiş toprakla yumuşak bir dokuya sahip olacak şekilde hazırlanması, köklenmenin rahat gerçekleşmesi için son derece önemlidir.

canli hazir cim istanbul

Böylece aynı gün içerisinde kesilerek serilen hazır rulo çim kök salacağı toprağa tutunmuş olur. İyi bir bakım ve besleme ile köklerini yumuşak topraktan aşağı doğru salan çimler, yeterli zaman geçtikten sonra yeni yerine tamamıyla uyum sağlamış olur. Bundan sonraki süreç teknik desteğimizle daimi bakım elemanlarının sorumluluğunda olmaktadır.

Dünya şehri İstanbul’un yeşillendirilmesi için ortak paydada buluştuğumuz tüm kurum ve kuruluşlar ile birlikte doğaya olan borcumuzu, azami özen göstererek ödemeye çalışıyoruz. Ektiğimizi biçeceğimiz gerçeğinden hareketle tüm paydaşlarımızla çözüm ortaklığı geliştirerek daha yaşanabilir bir çevre için kollarımızı sıvadık. Yaşam alanları oluşturma gayreti içinde olan tüm iş ortaklarımızla en kaliteli çim tohumlarından elde ettiğimiz bileşimler ile uzun yıllar yeşil kalacak olan çimleri elde ediyoruz ve hizmetinize sunuyoruz.

İstanbul’da Doğal, Canlı, Taze, Hazır Rulo Çim Üreticiliği

Yeşillendirme çalışmalarını hedef alan İstanbul’da doğal, canlı, taze, hazır rulo çim üreticiliği günden güne önem kazanmaktadır. Farklı amaçlara hizmet edecek şekilde üretilen hazır rulo çimlerin bakımı ve korunması konusunda da üretici firmalar gerekli tüm desteği sağlayarak rehberlik etmektedir.

Rulo çim İstanbul’da yaşayan tüm kesimlerin giderek artan yoğun talebiyle karşı karşıya kalmaktadır. Üreticilerin siparişleri yetiştirmek için bir hayli çalıştıkları ve talepleri zamana yaydıkları görülmektedir. Oldukça beğeni toplayan kaliteli rulo çimler, uzun süren bir üretim safhasından sonra istenilen yerlere uzman ekiplerce serilmektedir.

Canlı Hazır çim istanbul
Taze Hazır çim istanbul
Diri Hazır Cim istanbul
Hazir Rulo Cim Ureticiligi

İstanbul’da doğal, canlı, taze, hazır rulo çim üreticiliği için gerçekten de çok geniş arazilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu büyüklükte mekanlara çim tohumu ekilerek yetiştirilmektedir. Ciddi bir sulama dönemi geçiren, hazır olduğunda belirli bir kalınlık ayarlanarak kesilen hazır rulo çimler müşterilerin istedikleri alanlara ciddi bir nakliyatla sevk edilmektedir.

Görünüm itibariyle suni çim olarak zannedilen bu çimler dünyanın en kaliteli çim tohumlarından biri olan festuca arundinacea tohumu kullanılarak üretilmektedir. En kaliteli bileşene ulaşabilmek için tamamen bilimsel ilkelere dayalı olarak farklı tohumlardan belirli yüzdelerde karışım yapılmakta ve istenen kaliteye ulaşılmaktadır. Farklı alanlarda yetiştirilen ve kesilerek esas alanlara taşınan hazır rulo çimler toprağın alt tabakasına doğru 20 cm kadar köklerini uzatabilmektedir. Yeni serim yerinde rahat bir şekilde toprağa tutunması ve kök salabilmesi için önceden bir takım hazırlıkların yapılması gerekmektedir. Tüm bu hazırlıkların ardından çim gübreleme ve sulama hizmetlerine dikkat etmek gerekir.

Müşterilerimizin büyük çoğunluğunun merak ettiği konuların başında gölgede çim yetişip yetişmeyeceği veya gölge olan alanlarda verim alınıp alınamayacağı gelmektedir. Gölge olan alanlarda yetişen ve bu alanlara serilen çim türleri bulunmaktadır. Deneyimli firmalar güneşe, kar yağışına, rüzgara ve gölgeye uyumlu çim tohum türlerini bilmektedir. Bu hava koşullarına uygun çimlendirme çalışmalarını gerçekleştirerek müşterilerimizi tüm süreçlerde bilgilendiriyoruz. Müşterilerimiz üretim aşamasından serim ve bakım aşamasına kadar tüm proseslerde bilgilendirilerek yaptıkları yatırımın tam olarak karşılığını aldıklarını görmektedirler.

Rulo Çim Fiyat ve Rulo Çim Kalınlığı

Üretici firmalar, hazır rulo çim tohumu, ekimi,  rulo çim fiyat ve rulo çim kalınlığı konusunda tamamen profesyonel bir süreç izlemektedir. Özellikle en kaliteli çimleri isteyen müşterilerimiz için en kaliteli bileşimleri meydana getirmekteyiz. Uzmanlarımız tarafından hem dayanıklılığı, hem görüntüsü hem de kalitesi olarak en üst seviyede tohumları kullanarak alanlarınızı yeşillendiriyoruz.

hazir cim istanbul ve peyzaj hizmetleri

Bu yüzden hazır çim fiyatı konusunda müşterilerimizin taleplerine göre farklı karışımları sunarak farklı bütçelere göre de hizmet üretmekteyiz. Bütçe genişliğine göre çim tohumlarımızın yüzde oranını düzenleyerek hazır rulo çim uygulamasını gerçekleştirmekteyiz.

Kaliteli hazır çim üreten İstanbul firmalarından biri olarak yapılan tüm sermelerin olumlu geri dönütlerini alıyoruz. Uzun yıllar dayanıklı şekilde kalmasının sırrını müşterilerimize bilimsel ve teknik olarak aktarıyoruz. Düzenli bakım yapıldığında ve sulaması ihmal edilmediğinde alanlarda görünen hazır rulo çimlerimiz görünüm olarak hayranlık uyandırmaktadır.

Uygun koşullarda yetiştirilen hazır rulo çimler, kesilme zamanı geldiğinde aynı gün içinde nakledilmeli ve yeni yerine döşenmelidir. Serilecek alanın hazırlanması da üretici firmanın sorumluluğundadır. Üretimden serme işlemine ve yeni yerine uyum sağlama aşamalarına kadar yüklenici firma üzerine düşeni yerine getirmektedir.

Rulo çim fiyatları uzun vadede düşünüldüğünde oldukça karlı bir yatırımdır.  Yıllarca dayanabilen, sulandığı ve gübrelendiği takdirde yüksek verim alınabilen, uygun zamanlarda biçilen ve bakımı ihmal edilmeyen hazır rulo çimler çok uzun yıllar alan yeşilliğini muhafaza edebilmektedir.

Gayretli bir üretim aşamasından geçen hazır rulo çimlerin fiyatları, sarf edilen çaba ve uzun yıllara yayılan dayanıklılık göz önüne alındığında değmektedir. Değerli festuca arundinacea türü kullanılarak oldukça kaliteli bir karışımla müşterilerimizin hizmetine sunulan hazır rulo çimler, farklı türlerin farklı oranlarda karıştırılmasıyla farklı alanlara yönelik olarak değişik türlerde karışımlar hazırlanmaktadır. Netice olarak istenen kaliteye yüzde yüz uyumlu çim tohumlaması yapılarak üretim aşamasına başlanmaktadır.

Rulo çim kalınlığı konusunda farklı görüşler ortaya atılsa da genel görüş ve uygulama 5 cm olarak kesilmesidir. Bu çim kalınlığı serildiği yerde artmakta ve boyu doğal yollarla büyümektedir. Üretildiği toprakta taş ve farklı sert cisimlerin olmaması, serildiği toprağın elenmiş olması çok büyük önem arz etmektedir.

Bu alanda hazır çim İstanbul firmaları yıllardır eşsiz tecrübe edinen ve tercih edilen firmalar olmaktadır. Uygulamalarda sıfır hata parolasıyla hizmet sunan ve uzun yılları kapsayan garanti sunan firmamızın serim gerçekleştirdiği alanları inceleyerek karar verme sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz. En yeni teknolojik müdahaleler ve en kaliteli tohum türleriyle İstanbul hazır çim firmaları içerisinde saygın yer edinerek yıllardır bu sektörün lokomotifi olmayı sürdürüyoruz.

Adres Bilgileri

  • Adres: Mahmutbey cad.no 78/B Bahcelievler İstanbul
  • Tel: 0 212 656 32 31
  • Mobil: 0533 224 35 04
  • E-posta: info@asyacim.com