Marmara bölgesi için en uygun hazır rulo çim karışımı hangisidir?

İstanbul merkezli firmamıza en fazla sipariş yine aynı çevreden geldiği için Marmara Bölgesi için en uygun hazır rulo çim karışımı hangisidir konusuna deneyimlerimiz ve yaptığımız ekimlerle cevap veriyoruz. Sektördeki kalıcı yerimizi, yaptığımız çim tohumu karışımlarına ve serdiğimiz çimlerin kalitesine borçluyuz. Tüm müşterilerimiz referanslarımızı kontrol edebilir, çimlendirme çalışmalarımızı yerinde inceleyebilir ve kararını yaptığımız işleri gördükten sonra verebilirler.

Çim alanında iş yapmış ve yapacak olan herkesin bildiği bir gerçek vardır ki; o da en iyi kaliteli rulo çim kesinlikle karışım ile elde edilir. Farklı nitelikteki tohumların bir araya gelip güçlerini birleştirmeleri, sık bir kök ağı, dayanıklı bir gövde ve her türlü iklim şartına uyum sağlayan bir yapı ortaya çıkarır. Böylece ektiğimiz çimler ezilme, biçme ve don olaylarına karşı direncini korumaktadır.

Peki gerçekten Marmara Bölgesi için en uygun hazır rulo çim karışımı hangisidir? Marmara Bölgesi Anadolu ile Avrupa yakasından oluşan ve geçiş iklimi özelliklerine uyan, ekonomik olarak da çok gelişmiş bir bölgedir. İklim şartları düşünüldüğünde kış aylarının soğuk ve yağışlı geçtiği, yaz aylarının sıcak ve kurak geçtiği, hem Ege Denizine hem Marmara Denizine hem de Karadeniz’e olan kıyıları dolayısıyla nem oranının oldukça yüksek olduğu bir bölgeden söz ediyoruz.

Hava şartları ve iklimsel özellikleri bu şekilde olan Marmara Bölgesindeki çimlendirme ve hazır rulo çim uygulamaları için en doğru karışımı seçmek çok önemlidir. Yanlış yapılan seçim, çimlerin uzun süre dayanamamasına, susuzluğa dayanamamasına, erken sararıp yıpranmasına neden olur. Hal böyleyken bizim Marmara Bölgesi için hem sıcağa hem soğuğa, hem kuruluğa hem de nemliliğe dayanabilen bir çim karışımı hazırlamamız gerekir.

Bu yüzden Marmara bölgesi için en uygun hazır rulo çim karışımı hangisidir açıklayacak olursa; dört farklı tohumdan oluşan karışımı sunalım;

En büyük oranı % 35 ile Lolium Perenne alır.

Daha sonra % 25 oranında Poa Pratensis tohum türü,

% 20 oranında Festuca Rubra Commutata

% 20 oranında Festuca Rubra Rubra karışıma dahil edilir.

Bu karışım sonucunda rengi koyu yeşil, yayılma hızı mükemmel ve oldukça dayanıklı bir çim türü elde edilmiş olur.

Adres Bilgileri

  • Adres: Mahmutbey cad.no 78/B Bahcelievler İstanbul
  • Tel: 0 212 656 32 31
  • Mobil: 0533 400 0115
  • E-posta: info@asyacim.com