Uzun ömürlü hazır rulo çim nasıl olmalı?

Birçok işyeri, yerel yönetim ve apartman, çevre düzenlemesi kapsamında yapacakları yeşillendirme faaliyetinde uzun ömürlü hazır rulo çim nasıl olmalı konusunu araştırmakta ve en doğru cevabı aramaktadırlar. Ortalama dayanma süresi 15 yıl olarak belirlenen hazır rulo çimlerin, bu ömrü tabi ki iyi bir bakım, biçme ve gübreleme çalışmasına bağlı olarak değişebilmektedir.

İlk ekim yerinden, olgunlaşmasına, hasat edilip kesilmesine ve yeni yerine serilmesine kadar birçok detay bu konuda önem arz etmektedir. Sulak bir arazi bu işin olmazsa olmazıdır. Ekim ve Kasım aylarında yapılan çim tohumu atma işlemi yaklaşık 7 ay gibi bir sürede olgunlaşmakta ve hasada hazır hale gelmektedir. Tabi olarak tek bir çim tohumu türü yerine 3-4 farklı kimlikte çim tohumunun karıştırılarak atılması da en teknik konulardan biridir.

Uzun ömürlü hazır rulo çim nasıl olmalı mevzusunun bir diğer önemli detayı da en önemli yatırımlardan biri olan futbol sahalarına uygun çim tohumlarının seçilmesidir. FIFA tarafından onay alınacak kalitede üretimlerimizle sizlere bu işin garantisini veriyoruz. İster spor sahası ister bahçe çimi olsun, her türlü hizmetimiz bulunmaktadır.

Hazır rulo çimin ekilme aşamasında file serilmesi kesinlikle unutulmamalıdır. Zira kesme işlemi sırasında çimlerin topraktan ayrılmaması ve bir bütün halinde çıkarılabilmesi için bu şarttır. Böylece sıkı bir şekilde kesim işlemi gerçekleşmekte ve serilen alanda da herhangi bir problem yaşanmamaktadır.

Tam olgunlaşma süresi 6 ile 8 ay arasında olduğu için uzun ömürlü hazır rulo çim nasıl olmalı konusunu merak edenlerin, firmamız tarafından tüm aşamalar konusunda bilgilendirildiğini de hatırlatmakta fayda vardır. 5 cm kalınlığında kesilerek nakliye işlemi gerçekleştirilir. Ekildiği ve olgunlaştığı yerde sulama ve gübreleme işlemine çok dikkat edilmelidir.

Hazır rulo çimlerinizin daha dayanıklı olması, göze hitap edecek şekilde estetik durması ve yatırımınızın korunması için profesyonel bir firma ile çalışmanız işlerinizi kolaylaştıracaktır. İlk aşamadan serme ve bakım aşamasına kadar tüm merhalelerde yanınızda oluyoruz. Rehberlik faaliyetlerimizle, ürünümüzü teslim ettikten sonra bile bilgilendirme ve teknik olarak yardıma devam ediyoruz.

Adres Bilgileri

  • Adres: Mahmutbey cad.no 78/B Bahcelievler İstanbul
  • Tel: 0 212 656 32 31
  • Mobil: 0533 400 0115
  • E-posta: info@asyacim.com